Title

Klamry na wystające paznokcie

Problem wrastania paznokcia w skórę palca najczęściej dotyczy tzw. dużego palucha u stóp. Profilaktyka oraz właściwa pielęgnacja stóp może w dużej mierze pomóc w bez inwazyjnym zapobieganiu wrastaniu płytki paznokcia w skórę.

Jeśli problem wrastania paznokcia dopiero zaczyna się tzn. dana osoba odczuwa lekki ból i widzi małe wybrzuszenie na skórze łączącej się z bokiem paznokcia, to jest to czas, w którym powinna skorzystać z zabiegu.  .

Klamry na wrastające paznokcie - wskazania

We wczesnym etapie rozwoju schorzenia do korekty wrastającego paznokcia można zastosować założenie tzw. klamr. Działają one poprzez spłaszczenie płytki paznokcia albo zmianę kierunku wzrostu paznokcia.

Klamry mogą być stosowane w przypadku silnego wrastania paznokci i w stanach jego nawrotu oraz jeśli chirurgiczna korekta polegająca na wycięciu części paznokcia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a odrastający paznokieć zaczyna znów wrastać.

Plastikowe klamry stosowane są w przypadku wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokcia. Nie może wówczas występować stan zapalny. Założenie takiej klamry przynosi natychmiastową ulgę.
Czas noszenia takiej klamry, okres kilku miesięcy.